jpg2

در واقع کت و شلوار، یکی از المان های اصلی پوشش آقایان است، به گونه ای که هر مردی می بایست کت و شلوار خود را داشته باشد.

هرچقدر هم که شخص علاقه ای به کت و شلوار نداشته باشد، اما در برهه زمانی مانند مراسم ازدواج ، مصاحبه ی کاری و …موظف است تا از این پوشش استفاده کند. استفاده از کت و شلوار قواعدی دارد که با رعایت آنها، ظاهری جذاب تر خواهید داشت که در ادامه ی مطلب به آنها میپردازیم:

دکمه پایین کت را نبندید !

اگر کت شما  ۲ دکمه دارد می بایست فقط دکمه بالا را ببندید و از بستن دکمه پایین کت خود، خودداری کنید. به این دلیل که بستن هر ۲ دکمه حرکت بدن شما را محدودتر خواهد کرد.

حال اگر کت شما ۳ دکمه باشد، باید فقط دکمه ی وسط را ببندید و یا نسبت به سلیقه ی خود می توانید ۲ دکمه بالا را بسته نگهداشته و دکمه پایین را باز بگذارید.

به سایز کت و شلوار خود اهمیت دهید !

برای اینکه متوجه شوید که سایز کت وشلوار برای شما مناسب است ،به چند نکته باید توجه کنید :

شانه : شانه های کت مطابق شانه ی شما باشد، یعنی نه پایین تر و نه بالاتر باشد.

قدشلوار : این مورد بستگی به سلیقه ی شخص دارد اما اگر قد شلوار تا نزدیکی قسمت بالای کفش قرار گیرد ظاهر بهتری خواهد داشت. همچنین خط اتو نیز در ظاهر شلوار تاثیر گذار است.

قد آستین : قد آستین کت شما می بایست به گونه ای باشد تا تقریبا نیمی از انتهای آستین پیراهن نمایان شود ( تقریبا ۱ اینچ)

رنگ اجناس چرمی پوشش خود را ست کنید !

یکی از موارد ساده اما با اهمیت که اکثر افراد به آن بی توجهی می کنند، ست کردن رنگ چرم های استفاده شده در پوشش خود است. برای مثال اگر کمربند قهوه ای تیره دارید، سعی کنید از کفش همرنگ آن استفاده کنید. در رابطه با این موضوع، رنگ خاصی مدنظر نیست و موضوع اصلی ست کردن آنهاست.

حتی اگر از ساعت مچی با بند چرم استفاده می کنید، می توانید رنگ  آن را با کمربند و کفش  خود ست کنید.

هنگام نشستن، دکمه کت را باز کنید!

هنگام استفاده از شلوار جذب، در جیب خود چیزی نگذارید!

از لوازم جانبی(اکسسوری) کمتری استفاده کنید!

هنگام استفاده از کت و شلوار سعی کنید از لوازمی مانند دستبند و گردن بند و … به صورت محدود استفاده کنید و تمرکز خود را به استفاده از دستمال جیب (پوشت) و کراوات کنید تا ظاهر رسمی تر و کلاسیک تری داشته باشید.

ارسال دیدگاه

بالا