jpg1

در ابتدا لازم است به این موضوع توجه شود که هیچ شخصی، شیک پوش متولد نمی شود، بدین معنی که همه موارد به خود شخص بستگی دارد. هرچقدر بتوانید سلیقه ی خود را با هزینه و زحمت کمتری تهیه کنید ارزش بالاتری خواهد داشت. در این بلاگ سعی می کنیم تا عادات افراد شیک پوش را مورد بررسی قرار دهیم.

حال نوبت به معرفی عادات رسید :

به چیزی که میپوشند اطمینان دارند :

داشتن اعتماد به نفس یکی از المان های کلیدی می باشد. ممکن است شما هر لباسی را خریداری کرده و بپوشید، اما سوالی که مطرح می شود این است که چه حسی از این لباس میگیرید؟!

لباسی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید، در غیر این صورت، لباس ظاهر نامناسبی از خود نمایان می کند.

لباس های متناسب با سایز خود (فیت) می پوشند :

به جرات می توان گفت فیت بودن سایز لباس یکی از مهم ترین عوامل شیک پوشی است. هرچقدر هم که لباس مورد نظر شما باکیفیت و یا گران قیمت باشد، اگر متناسب با سایز شما نباشد، کمکی به شیک پوشی شما نمی کند. این موضوع به تمام سبک های پوشش نیز صدق می کند، چه تی شرت چه پلیور…

برای شیک پوش بودن می بایست شرایطی را نیز رعایت کنید، این شرایط شامل : صحیح بودن خط تا در شلوار، خطوط ایجاد شده در کت هنگام بستن دکمه و …

در واقع آنها با رعایت کردن این تئوری ها لباس های مناسب خود را انتخاب می کنند.

خیاط شخصی خود را دارند :

زمانی که صحبت از فیت بودن و متناسب بودن سایز می شود، مطمئنا پیدا کردن لباس با ویژگی سایزی متناسب با خود کار مشکلی می باشد.

یک شخص شیک پوش می داند که برای اینکه لباس متناسب با خود را داشته باشد، نیاز به یک خیاط ماهر دارد. شخص خیاط نیز می تواند یکی از عوامل شیک پوشی باشد بدین دلیل که با اندازه گیری از اندام شما، لباس متناسب با اندام شما را تهیه می کنند که درواقع عادت شماره ۲ یعنی فیت بودن سایز لباس را رعایت می کند.

سایز خود را می دانند :

برای مثال سایز کمر برای شلوار، قد آستین و … خود را می دانند تا در صورت خرید، لباس متناسب با اندام خود را راحت تر پیدا کنند.

از هزینه کردن برای جنس با کیفیت نمی هراسند :

آنها با توجه به مد روز، برروی اجناس با کیفیت سرمایه گذاری می کنند. ، بر فرض مثال شخصی که اجناس با کیفیت خریداری می کند، مثلا یک کت ۴۰۰$ ، مطمئنا استفاده بیشتر و طولانی مدت را خواهد داشت تا یک کت ۵۰$ ( هرجنس ارزانی به صرفه نیست)

همچنین میتوانند جنس ها را تشخیص دهند که کدام با کیفیت تر است.

غرق برند ها نمی شوند :

شما هرگز یک شخصش شیک پوش را نخواهی دید ک فقط از برند استفاده کند (مخصوصا برند هایی که شناخته شده باشند ). معمولا در پوشش آنها از لوگوی بزرگ و برجسته کمپانی های معروف استفاده نمیشود و در اکثر  مواقع از یک برند مورد پسند خود استفاده می کنند که معمولا از برند های شناخته شده مانند پولو و آرمانی نیستند. فقط در نظر گرفتن برند شما را شیک پوش نخواهد کرد!

قفسه های لباس هایشان تفکیک شده است :

اگر به قفسه های لباس  افراد شیک پوش نگاه کنید، همه ی اجناس به صورت تفکیک شده سازمان دهی شده اند و اجناسی چون کفش ها ، اکسسوریز و کراوات ها و لباس ها هر یک در جایگاه خود هستند.

به نوع پوشش دیگران دخالت نمی کنند :

آنها اغلب افرادی بروز هستند و به نوع پوشش اطرافیان  دخالت نمی کنند مگر به درخواست خود آنها و به صورت مشاوره.

به جزییات اهمیت می دهند :

آنها به جزئیاتی همچون نوع گره کراوات، دستمال جیب کت(پوشت) و … و همچنین رنگ آنها دقت می کنند.

آرایشگر خود را میشناسند :

شناخت یک آرایشگر ماهر همانند یک خیاط، مهم است. پیدا کردن آرایشگر معتبر می تواند به استایل شما کمک کند.

ارسال دیدگاه

بالا